Rumunia. Warowny kościół w Biertanie

Transylwania Rumunia Biertana ciekawostki o kościele w Biertanie

Warowne kościoły, służące jako miejsce religijnych spotkań, a w razie potrzeby schronienie przed atakiem wroga, są tym, czym może nas oczarować Rumunia. Takich obiektów jest w tym kraju około 170. Wśród najpiękniejszych jest kościół w Biertanie, w Transylwanii

Biertana w Transylwanii

Kościół w Biertanie jest wyjątkową budowlą, która została wpisana na słynną listę UNESCO. Kościół jest jednym z najciekawszych przykładów stylu gotyckiego w Rumunii. Mury obronne robią duże wrażenie, podobnie jak kościele wieże, które stały się integralną częścią lokalnego krajobrazu.

Do wnętrza Wieży Katolickiej warto zajrzeć ze względu na wspaniałe polichromie z XV-ego stulecia. Jest tu również tzw. Więzienie Małżeńskie, często nazywane Pokojem Pojednania. Wysyłano tu te pary, które myślały o rozwodzie, aby przemyślały tu swą decyzję i wyjaśniły sobie wszystkie nieporozumienia.

Kościół może się pochwalić potężną halą, o wysokości 22. metrów. We wnętrzu kościoła znajduje się gotycki tryptyk oraz  malowidło przedstawiające Arlekina.

Biertana – ciekawostki o kościele w Biertanie: (c) Zaq1.pl / GT

Zobacz też:
> Cypr – magiczna wyspa
>

Biertana, Rumunia, Transylwania

Kategorie