Wąsik u kobiet – jak się pozbyć?

kobieta kobiecy wąsik u kobiet

Kobiecy wąsik dotyczy wielu kobiet. Niektóre panie mają to szczęście, że posiadają cienkie, rzadkie i praktycznie niewidoczne włoski. Z kolei inne mają ciemne, gęste i grube. Są one o tyle kłopotliwe, że jest problem z ich ukryciem, nawet pod makijażem. Na szczęście są sposoby, aby się ich pozbyć

Usuwanie włosków pęsetą

Istnieje wiele skutecznych metod, dzięki którym można pozbyć się kobiecego wąsika. Zaczniemy od najprostszego sposobu, na który może zdecydować się każda kobieta w domowym zaciszu: usuwanie wąsika pęsetą. To dość czasochłonna metoda, ponieważ trzeba usuwać włosek po włosku. Zaletą jest to, że pozbywasz się owłosienia razem z cebulkami, dzięki czemu zadowalający nas efekt pozostaje na jakiś czas. Niestety wkrótce każdy wyrwany włosek wyrośnie znów.

Usuwanie wąsika woskiem

Następną propozycją jest usuwanie wąsika woskiem. W tym przypadku najlepiej kupić gotowe paski z woskiem. Tę metodę można zastosować w domu. Dzięki niej także wyrywamy włoski wraz z cebulkami. To oznacza, że efekt utrzyma się przez ok. 2-3 tygodnie.

Warto pamiętać, żeby nie stosować pasków z woskiem na skórę opaloną lub po peelingu. W przypadku podrażnienia skóry, należy zastosować specjalną maść na podrażnienia.

Kobiecy wąsik. A może pastą cukrową?

Jeśli nie jesteś przekonana do powyższej propozycji, możesz usunąć wąsik za pomocą pasty cukrowej. Dzięki temu, że ma ona w składzie naturalne składniki, nie musisz obawiać się podrażnień czy alergii. Pasta cukrowa przykleja się tylko to włosków, a nie do skóry. Jest to metoda mniej bolesna niże wosk. Samą pastę możesz wykonać samodzielnie lub kupić gotową.

Laserowe usuwanie wąsika

Najskuteczniejsze usuwanie wąsika u kobiet, to usuwanie włosków za pomocą lasera. W tej sytuacji należy udać się do specjalistycznego gabinetu. Niestety, jedna wizyta to za mało, aby mówić o zadowalających efektach. Należy zapisać się na ok. pięć takich zabiegów. Dopiero po kilku sesjach, zniszczonych zostaje ok. 90% włosków, a efekt ten utrzymuje się nawet przez kilka lat.

Podsumowując, wąsik u kobiet to problem, z którym zmaga się większości pań. Te, które mają ciemne i dość grube włoski, muszą szukać sposobów na uch usunięcie. Dobrą wiadomością jest to, iż jest wiele metod, dzięki którym można się ich pozbyć. Od tych domowych, po sposoby, które należy wykonać w profesjonalnych gabinetach.

Kobiecy wąsik: (c) Zaq1 / AtrakcjeWeselne.com / GT

Zobacz też:
> Najczęściej używane kosmetyki dla kobiet
>

Kategorie