New Delhi – co warto zobaczyć?

miasto New Delhi Indie atrakcje

Indie to kraj pełen kontrastów i niezwykłych zabytków. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy trafią do stolicy tego kraju? Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po New Delhi?

Zabytki stolicy Indii

New Delhi, to między innymi Czerwony Fort – potężna twierdza. To również kompleks świątyń hinduistycznych Akshardham, które oczarują każdego miłośnika architektury sakralnej. Także obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, które powstało w XVIII wieku. Stolica Indii, to również miejsca i zabytki związane z islamem. Tu stoi najwyższy w Indiach minaret – Kutb Minar.

Zwiedzanie New Delhi nie może się też obejść bez wizyty w takich miejscach, jak grobowiec Humajuna (XVI-wiecznego władcy z dynastii Wielkich Mogołów) czy medresa Alaeddina Khilji (sułtana, który władał Indiami na przełomie XIII i XIV wieku). Stolica Indii może się też pochwalić ciekawymi placówkami muzealnymi, których odwiedzenie będzie wspaniałym wprowadzeniem do poznania Indii. Wizyta w Muzeum Narodowym pozwala poznać dzieje i kulturę kraju, zachwyca też Gandhi Smriti – muzeum, w którym skupiono się na życiu i działalności Mahatmy Gandhiego.

Ciekawe miejsca w New Delhi

Dla tych, którzy chcą poznać bardziej nowoczesne oblicze stolicy Indii, ciekawym doświadczeniem stanie się wizyta w Świątyni Lotosu, zbudowanej w latach 80. XX wieku. Warto też wybrać się na spacer po najsłynniejszym bulwarze w stolicy Indii. To Rajpath – bulwar zaczynający się przy siedzibie prezydenta Indii, a kończy przy Stadionie Narodowym. Główną ozdobą bulwaru jest Brama Indii – pomnik z 1921 roku, który ma formę Łuku Triumfalnego. Ma on przypominać o hinduskich żołnierzach, którzy zginęli podczas I wojny światowej.

New Delhi: (c) Zaq1.pl / GT
Na zdjęciu: Qutb Minar, minaret w Delhi

Zobacz też:
> Acapulco
> Ciekawe miejsca na świecie

New Delhi, New Delhi atrakcje, New Delhi ciekawe miejsca, New Delhi co zobaczyć, New Delhi zabytki, z czego słynie New Delhi

Kategorie