Woda kokosowa – 10 zaskakujących faktów

woda kokosowa kokos mleko kokosowe

Woda kokosowa ciekawostki, które warto znać. Dlaczego jest taka niesamowita?

Poznaj wodę kokosową

1) Woda kokosowa, to woda znajdująca się w małym, jeszcze zielonym orzechu kokosowym. Jest popularnym napojem w krajach tropikalnych. Pije się ją bezpośrednio z kokosa lub z puszki. Ma charakterystyczny smak.

2) Zawiera m.in. potas, wapń, witaminy, żelazo i fosfor.

3) Jest określana mianem naturalnego izotonika. Jej wypicie powoduje szybkie nawodnienie organizmu i uzupełnienie brakujących mikroelementów. Organizm człowieka szybko przyswaja wodę kokosową.

4) Woda kokosowa, to dobry napój dla cukrzyków, osób z nietolerancją laktozy i dla małych dzieci. Nie zawiera laktozy i cukrów, ma mało kalorii i można ją pić bez ograniczeń.

5) Poziom elektrolitów w wodzie kokosowej jest prawie taki sam, jak w osoczu ludzkiej krwi.

Woda kokosowa ciekawostki

6) Po wypiciu woda kokosowa szybko miesza się z krwią. Jest też sterylnie czysta. Podczas II wojny światowej, a nawet obecnie, w krajach krajach słabo rozwiniętych wody kokosowej używało się podczas transfuzji krwi, gdy jej zabrakło.

7) Nawilża skórę, ujędrnia i uelastycznia ją. Jest stosowana do produkcji kosmetyków do twarzy oraz włosów. Zawiera kinetynę, wpływającą na opóźnienie procesu starzenia. Dlatego niektórzy mówią, że to eliksir młodości i jest reklamowana jako naturalny kosmetyk w płynie.

8) W litrze wodzy kokosowej jest tyle potasu, co w dwóch dojrzałych bananach. Jest zalecana dla osób z niedoborem potasu.

9) Wśród informacji związanych z pozytywnym działaniem wody kokosowej, są m.in.: poprawienie pracy nerek, zmniejszenie masy ciała (chudnięcie), szybsze leczenie ran i zakażeń oraz leczenie chorób przyzębia.

10) Jak by tego było mało, jest też zalecana jako lekarstwo na kaca.

Ciekawostki o wodzie kokosowej: (c) Zaq1.pl / GT

Zobacz też:
> Kasztan jadalny
>

banany, eliksir młodości, kinetyna, kokos, kokosy, kosmetyki, kosmetyki naturalne, lekarstwo na kaca, mikroelementy, napoje, napoje izotoniczne, nawodnienie organizmu, nietolerancja laktozy, orzechy kokosowe, osocze krwi, woda kokosowa, woda kokosowa ciekawostki, woda kokosowa skład

Kategorie