Wolin, największa polska wyspa i miasto

ratusz Wolin ciekawostki atrakcje

Wolin, to największa wyspa morska, która w całości znajduje się na terenie państwa polskiego. To również miasto, odwiedzane przez turystów, którzy chcą wypocząć nad Bałtykiem. Dobrze rozwinięta baza noclegowa oraz liczne atrakcje sprawiają, że chętnych na wypoczynek w tej części kraju nie brakuje. Na co warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Wolin i Wikingowie

Wolin, to miejsce idealne dla miłośników historii oraz Wikingów. Wiadomo, że miasto do XI wieku było jednym z najważniejszych portów morskich na Bałtyku. Często odwiedzane przez Skandynawów, opisywane w „Geografie Bawarskim”, swą długą przeszłością do dziś skutecznie przyciąga uwagę naukowców: archeologów i historyków. O dawnych dziejach miasta i wyspy do dziś zresztą przypomina nam festiwal Wikingów. To impreza, która od lat przyciąga na wyspę miłośników historycznych zabaw oraz członków grup rekonstrukcyjnych.

Woliński Park Narodowy

Okolice miasta, podobnie jak cała wyspa Wolin, stanowią jednocześnie ciekawy kierunek wycieczki dla miłośników przyrody. Wędrówki po terenie istniejącego od 1960 roku Wolińskiego Parku Narodowego są wyjątkową okazją do zapoznania się z bogactwem nadmorskich lasów. Wyprawy te są również gratką dla ornitologów, gdyż można tu obserwować orły bieliki w ich naturalnym środowisku.

Miłośników przyrody zachwycić mogą też Międzyzdroje, znane z doświadczalnej hodowli żubrów. Obecnie stanowi ona jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych w tej części polskiego Wybrzeża.

Wolin ciekawostki: (c) Zaq1.pl / GT
Na zdjęciu: Ratusz Wolina. Foto: Radosław Drożdżewski / cc by-sa 2.5

Zobacz też:
> Wyjazd nad morze
> Bory Tucholskie

Wolin, Wolin atrakcje, Wolin ciekawostki, Wolin co zobaczyć, z czego słynie Wolin

Kategorie